agricole fest

Nultý ročník Agricole festu s podtitulem Destilovaná radost z cukrové třťiny se uskutečnil v neděli 19. 7. 2015 v domácích podmínkách našeho bytu:)
Sešlo se několik mých přátel, kterým jsem slíbil ochutnávku reprezentativního vzorku (alespoň podle mého názoru) agricole rumů, o kterých jim již delší dobu básním; k jídlu jsem podával pečená kůzlečí žebra s opečeným arabských chlebem a bazalkovými brambory.
Abych vystihl rozdíl mezi melasovým a agricole rumem,  na začátek jsem připravil slzu rumu Dzama Nosy - be Prestige Ambre.
Prvním z agricolů byl silný Rhum Bielle, následovaný Rhum Rhumem, kterým jsem dokreslil povídaní o jemnějším a kvalitnějším zpracování rumu z dílny tria Capovilla, Gargano, Thierry. Poslední jmenovaný je majitel destilerie Bielle, čímž jsem poukázal na fakt, že tyto dva rozdílné rumy pochází ze stejného místa.
Třetím agricolem byl thajský Chalong Bay, což bylo moje želízko v ohni, které ale bohužel zhaslo ihned po otevření Clairinu Casimir, neboť přímá konfrontace z tímto pokladem z Haity nebyla vůbec možná. 
A tak se vítězem nultého ročníku stal Clairin Casimir, v patřičném odstupu následovaný Rhumem Bielle.
Na prvním, oficiálním ročníku bych rád kromě celkové větší pestrosti rumů, předvedl přehlídku více rumu z dané lokality - Haiti, Marie-Galante, Martinik, Mauricius ap.