Chalong Bay

Musím se přiznat, že cesta k tomuto rumu byla přinejmenším spletitá. Vůní mě totiž tento thajský rum zaujal již před časem, ale byla to právě thajská lokalita, která mě ihned odradila; naštěstí ho nedávno manažer prodejny na Sokolovské, pan Vodrážka, vrátil do hry, když mi o něm nadšeně referoval - tenkrát jsem si ale přišel pro Bielle:)
Proto má poslední návštěva byla ve znamení rozhodování mezi Chamarelem a Chalong Bay.
 
A zvítězil ten lepší - minimálně pro tuto chvíli.
 
100% pure sugar cane
Chalong Bay rum se vůní hlásí spíše k haitským clairinům než k například již zmíněnému rumu Bielle z ostrova Marie-Galante, tedy k agricole rumu z karibské oblasti.
Fine spirit
Samotné stránky výrobců tohoto rumu jsou sice designově povedené, ale stále v destilaci (humorná parafráze na under construction:), takže zatím tajuplně mlčí,
Chalong Bay natural handcrafted cane fine spirit
ale v textu na láhvi se tvůce hlásí k nejlepší tradici francouzské agricole školy a lze tomu hned po prvním ochutnání věřit.
Extra smooth tropical taste
Už první doušek totiž opravdu zaplaví tělo ovocným rájem, jako kdyby člověk pil lahodný multivitamín a nikoliv báječný destilát - tomu je hlavně nápomocna nízká čtyřicetiprocentní voltáž, ředěná zřejmě pro účely exportu.
Příteli Koalímu jsem v nadšeném emailu okamžitě napsal, že se jedná o ideálního společníka na samotářské odpoledne s knihou a za tím si nadále stojím.
Chalong Bay je rum, který pochází z Phuketu v Thajsku. Palírna byla založena dvěma Francouzi, kteří se rozhodli vyrábět řemeslný rum z místní cukrové třtiny francouzským způsobem. Destilace probíhá v unikátním tradičním francouzském měděném kolonovém přístroji používaném pro destilaci armagnacu, který byl v Chalong Bay lehce upraven. Po destilaci je tento bílý rum skladován v nerezových tancích po dobu 8-12 měsíců předtím, než je lahvován. Etiketa uvádí rok, číslo série a podpis osoby, která rum lahvovala. Láhev má dřevěnou zátku a je balena v tubě.

Citace z WHN12.

Dodatek 8. 11. 2015: Výrobce konečně dokončil svou webovou prezentaci, která je pěkná a hravá.