Oblíbil jsem si litrová balení - už u Rhum Bielle mě nadchlo, Dillon a Trois Riviéres zatím čekají ve Francii, ale v obchodě značky Kratochvílovci jsem objevil litrové balení Rhumu J. M. Zmíněný obchod zastupuje Rhum J. M. a Clement. Jejich popis agricole rumů mi samozřejmě udělal velikou radost. 

Láhev rumu J. M. Rhum Blanc Agricole AOC je opravdu masivní a velmi elegantní. Vůně rumu není příliš výrazná, spíše jen v náznaku dává znát svůj sugar cane původ, ale znalec ji rozpozná a identifikuje. Chuť je plná, zemitá a kořeněná, ale krásně se rozlévá po jazyku.

Nutno na tomto místě podotknout, že pokud máte zkušenost s opravdu prémiovými rumy typu Rhum Rhum, Chalong Bay, Arcane a clairiny, může se stát, že budete mít tendenci, nad těmito levnějšími rumy ohrnovat nos, což chápu, sám jsem se při takovém ohrnutí přistihnul, ale na druhou stranu je potřeba si připomenout, že v mém putování nemají místo je špičky ledovce. I z toho spodku, který je většinu času schovaný pod vodou si člověk rád odloupne kousek ledu do skleničky:) Všechny tyto rumy mají své místo v mém putování a k některým z nich se budu rád vracet. Což o J. M. platí.