Rhum Savanna Agricole Vieux, tedy stařený rum medové barvy, jsem zakoupil celkem narychlo hned po ochutnání ve Warehouse#1 už proto, že se jedná o limitovanou edici 1041 lahví, ale k jeho ochutnání jsem se dostal teprve letos v létě. 

Snad i proto, že letošní léto tolik připomínalo podnebí na ostrově Réunion, odkud rum pochází. Mimochodem, tím že se jedná o francouzský zámořský departement, je ostrov jedním z nevzdálenějších regionů Evropské unie.

Destilérie Savanna produkuje celou škálu skvělých rumů, tento je původem Créol, tedy jak jinak než zemědělský rum, limitovaná Single cask, kdy sklepmistr označí nejskvělejší rumy, které jsou stáčeny do lahví přímo, bez meziskladování. Tyto rumy jsou redukovány tak, aby měly titr 46*.

Rhum Savanna Agricole Vieux je 6 let zrající rum v sudu po koňaku, s finišem v sudu od calvadosu. Tento byl do lahví plněn v roce 2010.

No a jaký je?

Nádherná, jemná a plná chuť tohoto rumu mi připoměla Studentskou pečet - vůně sušeného ovoce zastupuje čerstvý agricole, zráním v koňakovém sudu získává čokoládové a oříškové aroma.

A když jsme u stařených rumů, doporučuji vynikající članek mého "gurua" Lucy Gargana Krása zrání v Karibiku ve WHN4.